30.3.22

Συναρπαστικό παιχνίδι στην Κατερίνη. Πιερικός-Απόλλων Λάρισας 3-2

Συναρπαστικό παιχνίδι διεξήχθη στην Κατερίνη, όπου ο Πιερικός με κεφαλιά
του Παπαδόπουλου στις καθυστερήσεις, έπειτα από σέντρα του Παντελιάδη, επικράτησε 3-2 του Απόλλωνα Λάρισας. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ανοίξει το σκορ στο 9′ με σουτ του Λίταινα έξω από την περιοχή. Στο 48′ ο Χατζής ανέτρεψε τον Ζαφειράκη και στο 50′ ο Χαρτσιάς ισοφάρισε σε 1-1. Πέντε λεπτά ο Ζαφειράκης με συρτό σουτ έκανε το 2-1, για να ισοφαρίσει προσωρινά σε 2-2 η ομάδα της Λάρισας στο 69′, με γκολ του Βίγια από πάσα του Σταματή.

Πιερικός (Βαζάκας): Τζήμας, Τοπαλίδης, Χαρτσιάς (87′ Χαντζάρας), Παντελιάδης, Κουκόλης, Κριμιτζάς (87′ Καρανάτσιος), Ζαφειράκης, Ίτσιος, Β. Παπαδόπουλος, Ντίνας (26′ λ.τ Φωκαΐδης), Μπουόλι.

Απόλλων Λάρισας (Γράφας): Αστράς, Τιμπουέ, Πετράκης, Βίγια (90+2′ Λούκας), Γιαννίτσης, Σταματής, Νούσιος, Καλούσης, Λίταινας, Μπαλογιάννης (82′ Καραμόκο), Χατζής.